W listopadzie Uniwersytet Warszawski obchodzi 203. urodziny. Z tej okazji, jak co roku, organizowany jest koncert. Tym razem będzie można posłuchać kompozycji z najnowszej płyty Włodka Pawlika „PAWLIK/MONIUSZKO – POLISH JAZZ”. Wydarzenie odbędzie się 17 listopada w BUW. Bezpłatne zaproszenia można odbierać od 8 listopada w Biurze Promocji UW. Transmisja koncertu będzie dostępna online.

Uniwersytet Warszawski powstał na mocy edyktu cara Aleksandra I, podpisanego 19 listopada 1816 roku. Tegoroczny jubileusz uczelni będzie obchodzony 17 listopada. Z okazji 203. urodzin UW przygotowywany jest koncert z udziałem Włodek Pawlik Trio.

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną utwory z najnowszej płyty zespołu zatytułowanej „PAWLIK/MONIUSZKO – POLISH JAZZ”. Włodek Pawlik zaaranżował i nagrał w jazzowej stylistyce najsłynniejsze pieśni i arie XIX-wiecznego polskiego kompozytora, Stanisława Moniuszki.

Włodek Pawlik Trio w składzie Włodek Pawlik (piano), Paweł Pańta (bas) i Adam Zagórski (perkusja) zagrają 17 listopada (niedziela) o godz. 18.00 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie (ul. Dobra 56/66). Bezpłatne zaproszenia na urodzinowy koncert UW można odbierać od 8 listopada w Biurze Promocji UW (Pałac Kazimierzowski na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu, pokój nr 8) w godz. 9.00-16.00 (poniedziałek, środa, piątek) i 9.00-17.30 (wtorek, czwartek).

Transmisja koncertu będzie dostępna tutaj:

Koncert urodzinowy Uniwersytetu Warszawskiego na Facebooku >>