21 sierpnia w Sali Kolumnowej Wydziału Historii UW odbędzie się wykład prezydenta Portugalii prof. Marcelo Rebelo de Sousy.

Prof. Marcelo Rebelo de Sousa jest absolwentem prawa. W 1984 roku uzyskał tytuł doktora nauk prawnych i politycznych, po czym objął funkcję profesora na Wydziale Prawa Uniwersytetu Lizbońskiego. Przez całą swoją karierę wykładał w różnych instytucjach edukacyjnych w Portugalii i za granicą, a także współpracował z instytucjami i stowarzyszeniami obywatelskimi oraz działał w sektorze społecznym. Prezydentem Republiki Portugalskiej został w 2016 roku. Po pięciu latach pełnienia urzędu wybrano go na drugą kadencję.

21 sierpnia prezydent Portugalii wygłosi wykład na Uniwersytecie Warszawskim pt. „The international situation, before, during and after”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15.30 w Sali Kolumnowej Wydziału Historii na kampusie UW przy Krakowskim Przedmieściu.

Uwaga

Z powodu dużego zainteresowania nastąpiła zmiana miejsca wykładu prezydenta Portugalii. Odbędzie się on w Sali Kolumnowej Wydziału Historii na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu. Przyjmowanie zgłoszeń zostało zakończone.

Osoby, które zgłosiły chęć udziału w wydarzeniu i otrzymały potwierdzenie przyjęcia tego zgłoszenia, powinny wziąć ze sobą dokument tożsamości i przybyć na miejsce wykładu o godz. 14.30.