„Defending Asgard, independence and human rights. The use of history in current affairs” to tytuł wykładu, który na Uniwersytecie Warszawskim wygłosi Guðni Th. Jóhannesson, prezydent Islandii. Spotkanie jest częścią oficjalnej wizyty polityka w Polsce.

Guðni Th. Jóhannesson przed objęciem urzędu prezydenta Islandii w 2016 r. był profesorem historii na Uniwersytecie Islandzkim. Jest cenionym autorem książek historycznych, ma też za sobą doświadczenia dziennikarskie.

 

Jednym z punktów jego oficjalnej wizyty w Polsce będzie wykład na Uniwersytecie Warszawskim. 4 marca, w wystąpieniu pt. „Defending Asgard, independence and human rights. The use of history in current affairs”, prezydent Islandii odniesie się do dobrych i złych stron wykorzystywania historii we współczesnych działaniach.

 

Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.15 w Sali Senatu UW w Pałacu Kazimierzowskim (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28). Wykład, zakończony sesją pytań, odbędzie się w języku angielskim. Liczba miejsc jest ograniczona.