Uniwersytet Warszawski od wielu lat współpracuje z peruwiańskimi uczelniami. 10 listopada gościem UW był Hubert Wieland Conroy, ambasador Peru w Polsce. Oprócz spotkań z władzami uczelni, dyplomata wziął udział w seminarium naukowym na temat szans i wyzwań, jakie stoją przed współczesnym Peru.

Ambasador był gościem specjalnym seminarium „Contemporary Peru: Opportunities and Challenges”, które zostało zorganizowane przez Koło Naukowe Ameryki Łacińskiej i Karaibów na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW.

 

Dyplomata rozmawiał też z prof. Zygmuntem Lalakiem, prorektorem UW ds. badań, o możliwościach rozwoju współpracy pomiędzy Uniwersytetem Warszawskim a najlepszymi uczelniami peruwiańskimi. W spotkaniach wzięli również udział konsul generalny Peru Luis Gonzalo Cieza Palo oraz Jan Walicki z Sekcji Handlowej Ambasady.

 

Uniwersytet od wielu lat współpracuje z uczelniami z Peru. Jedną z nich jest Universidad Católica de Santa María w Arequipie (UCSM). Polsko-peruwiańska współpraca dotyczy głównie badań archeologicznych, a od niedawna również przyrodniczych i sądowych. W przyszłości ma zostać rozszerzona o nauki społeczne.