Na kampusach Uniwersytetu Warszawskiego rozkwitła wiosna. W maju miłośnicy przyrody będą mieli okazję pospacerować po uniwersyteckich ogrodach i wziąć udział w ciekawych pokazach rzadkich gatunków roślin.

11 i 12 maja zwiedzający Ogród Botaniczny będą mogli podziwiać magnolie, lilaki i azalie. Podczas spaceru ogrodowymi ścieżkami, eksperci opowiedzą o ich uprawie oraz pokażą popularne i mniej znane okazy. W tych samych dniach w szklarniach Ogrodu Botanicznego odbędzie się także piąta edycja Kolekcjonerskiej Wystawy Fiołków Afrykańskich – rzadko spotykanych odmian tych kwiatów w ciekawych aranżacjach.

 

Tydzień później delikatne fiołki ustąpią miejsca „drapieżnikom”. Między 17 a 19 maja w ogrodowych szklarniach odbędzie się Wystawa Roślin Mięsożernych. Goście ogrodu zobaczą kilkadziesiąt gatunków i odmian tych nietypowych roślin oraz ekspozycję ich zdjęć. W programie przewidziane są również prelekcje i pokazy karmienia.

 

Jak co roku w maju Ogród Botaniczny UW będzie dostępny dla odwiedzających także podczas Nocy Muzeów. 18 maja mieszkańcy Warszawy będą mogli spędzić wieczór, podziwiając unikalne rośliny podczas spaceru podświetlonymi alejkami ogrodu. W tym roku wystawa towarzysząca wydarzeniu poświęcona jest zmianom klimatu.

Informacje dotyczące zwiedzania

 

Ogród BUW będzie czynny od 1 maja do 30 września w godz. 8.00-20.00.

 

Ogród Botaniczny UW od kwietnia do sierpnia będzie otwarty w godzinach 10.00 – 20.00 w niedzielę i święta, natomiast w dni powszednie w godz. 9.00 – 20.00.

 

Informacje szczegółowe dotyczące zwiedzania oraz cen biletów znajdują się na stronie www.ogrod.uw.edu.pl.

 

Podczas Nocy Muzeów zwiedzanie ogrodu jest darmowe.