14 października na kampusie Ochota otwarto nowy oddział Welcome Point. To miejsce, w którym studenci, doktoranci pracownicy przyjeżdżający na UW z zagranicy mogą zdobyć najważniejsze informacje dotyczące pobytu na uczelni i w Polsce.

Pierwszy Welcome Point powstał na UW w 2017 roku. Znajduje się na kampusie uniwersyteckim przy Krakowskim Przedmieściu na Małym Dziedzińcu. Teraz otwarta została jego filia na kampusie Ochota na parterze budynku Centrum Nowych Technologii przy ul. Banacha 2c. Punkt czynny będzie przez cały rok akademicki.

 

Jak skorzystać z pomocy?

Punkt otwarty jest od poniedziałku do piątku, od 9 do 16.30. Odwiedzić go może każdy student, doktorant i pracownik zagraniczny UW, który potrzebuje wsparcia. Mogą być to zarówno osoby, które przyjeżdżają na uczelnię na pełne studia jak i na wymianę zagraniczną. Trzeba jedynie dostosować się do wymogów sanitarnych: założyć maseczkę ochronną, zachować bezpieczny odstęp od pozostałych osób, a także zdezynfekować ręce.

 

Pierwsi klienci

Już pierwszego dnia do Welcome Pointu na Ochocie przyszli dwaj nowi studenci stosunków międzynarodowych. Jeden z nich pochodzi z Rosji, drugi z Armenii. Chcieli dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu uczelni. Interesowały ich sprawy związane z organizacją zajęć, rejestracją na lektoraty czy dodatkowe przedmioty. Padały też pytania o legalizację pobytu oraz samorząd studencki. Odpowiadały na nie Ewelina Radzewicz oraz Olga Mędrzejewska, które wcześniej wspomagały punkt przy Krakowskim Przedmieściu.

 

Dlaczego zdecydowały się na pracę w WP? – Jako absolwentka UW chciałam przekonać się, jak wygląda funkcjonowanie tak dużej i ważnej instytucji od wewnątrz – mówi Ewelina Radzewicz. – Praca w WP daje możliwość kontaktu z ludźmi w dynamicznym, wielokulturowym środowisku. Nie wyjeżdżając z Warszawy mam cały świat na wyciągnięcie ręki. Podróżując po Bałkanach i Azji wielokrotnie sama potrzebowałam wsparcia. Teraz mam możliwość spłaty długu – odpowiada Olga Mędrzejewska.

 

Więcej informacji o działalności Welcome Point można znaleźć na stronie internetowej jednostki: welcome.uw.edu.pl.