15 czerwca odbędzie się spotkanie online z udziałem prof. Charlesa M. Rice’a, laureata Nagrody Nobla. Uczestnicy poruszą temat wyzwań i szans, które wiążą się z działalnością naukową i jej wpływem na społeczeństwo.

Prof. Charles M. Rice jest wirusologiem. Pracuje na Uniwersytecie Rockefellera w Nowym Jorku. W 2020 roku wraz z Harveyem Alterem i Michaelem Houghtonem otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny za identyfikację wirusa wywołującego zapalenie wątroby typu C.

 

Webinar, zaplanowany na 15 czerwca, odbędzie się w formie wywiadu i sesji Q&A pt. „The Pathway to Scientific Impact – Challenges and Opportunities”. Spotkanie potrwa od godz. 16.00 do 17.00. Prof. Rice poruszy m.in. kwestię wpływu działalności naukowej na otoczenie społeczne. Opowie o swojej drodze do Nagrody Nobla: o tym, co doprowadziło go do przełomowego odkrycia oraz o sposobach na podtrzymanie motywacji do pracy. Podczas webinaru uczestnicy będą mogli zadawać nobliście pytania.

 

Wydarzenie ma charakter otwarty. Żeby wziąć w nim udział, należy się zarejestrować, wypełniając formularz >>

 

Spotkanie stanowi część międzynarodowego programu Nobel Prize Inspiration Initiative, realizowanego przez Nobel Prize Outreach we współpracy z firmą AstraZeneca. Współorganizatorem webinaru z prof. Charlesem M. Ricem jest Uniwersytet Warszawski.