Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń w organizowanym przez Uniwersytet Warszawski konkursie Przedsiębiorca Roku UW. Mogą w nim wziąć udział osoby przedsiębiorcze związane z uczelnią, które osiągnęły sukces w biznesie. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 5 kwietnia.

Konkurs Przedsiębiorca Roku Uniwersytetu Warszawskiego jest skierowany zarówno do studentów, doktorantów i absolwentów, którzy są przedsiębiorcami, jak i do pracowników UW odpowiadających za tworzenie i rozwój innowacyjnych, przedsiębiorczych rozwiązań. Konkurs jest projektem cyklicznym, w tym roku  organizowany jest na UW po raz siódmy.

– Od pierwszej edycji wydarzenie pokazuje, jak różnorodne i interesujące są działania, w które angażują się osoby związane z UW – te, które tu pracują lub się uczą, a także te, które ukończyły studia na Uniwersytecie – mówi koordynatorka konkursu prof. Beata Glinka z Wydziału Zarządzania UW, pełnomocniczka rektora UW ds. rozwoju przedsiębiorczości.

Celem konkursu jest propagowanie działań przedsiębiorczych oraz przedstawienie dobrych praktyk i promowanie pozytywnych przykładów biznesowych wśród przedstawicieli społeczności UW, angażujących się w tworzenie i rozwijanie firm.

Zgłoszenia do udziału w konkursie można przesyłać do 5 kwietnia.

Kategorie konkursowe

– Konkurs jest okazją do przedstawienia i wypromowania różnorodności, a przedsiębiorcom i innowatorom daje możliwość szerszego pokazania swoich pomysłów, porównania ich z innymi, a także budowania czy utrwalania relacji – wyjaśnia prof. Beata Glinka.

W finale konkursu Przedsiębiorca Roku UW zostanie wyłonionych po trzech finalistów z co najmniej trzech z pięciu kategorii:

• „Master of Business” – wyróżnienie otrzyma przedsiębiorstwo, które zostało założone przez studenta, doktoranta, absolwenta lub pracownika UW i funkcjonuje na rynku dłużej niż 4 lata;
  • „Przedsiębiorca społeczny” – nagrodzona zostanie organizacja, która wspiera działania na rzecz społeczeństwa i została założona przez studenta, doktoranta, absolwenta lub pracownika UW;
  • „Innowacja / Innowator roku” – w tej kategorii wyróżnienie otrzyma przedsiębiorca oferujący innowacyjne produkty lub usługi lub stosujący nowoczesne/innowacyjne rozwiązania organizacyjne;
  • „Przedsiębiorca korporacyjny” – nagrodzony zostanie pracownik (nie właściciel, współwłaściciel, twórca), który zainicjował udokumentowane wdrożenie innowacyjnego produktu, usługi lub rozwiązania, absolwent UW;
  • „Start-up roku UW” – w tej kategorii zostanie wyróżniony przynajmniej jeden z założycieli start-upu (założonego nie później niż 12 miesięcy przed terminem rozstrzygnięcia konkursu i działającego nie dłużej niż 5 lat) będący studentem, doktorantem, absolwentem lub pracownikiem UW.

Finał VII edycji konkursu Przedsiębiorca Roku UW wraz z uroczystą galą wręczenia nagród odbędzie się w maju.

Więcej informacji na temat konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie przedsiebiorcaroku.uw.edu.pl.

Finalistami oraz laureatami zeszłorocznej edycji zostali:

„Master of Business”:

• SOTI Natural – nagroda główna;
  • Motivizer – finalista;
  • DESEO Polska – finalista.

„Przedsiębiorca społeczny”:

• Woshwosh – wyróżnienie;
  • Beskidzki Klub Tenisowy Advantage Bielsko-Biała – finalista;
  • Instytut Dzielny Miś sp. z o.o – nagroda główna.

„Innowacja/Innowator Roku”:

• Molecule One – wyróżnienie;
  • Wirtualna Klinika by BD Polska – finalista;
  • ProperGate – finalista.

„Start-up Roku Uniwersytetu Warszawskiego”:

• Calmsie sp. z o.o. – wyróżnienie;
  • Smarter Diagnostics: start-up – nagroda główna.

Wyróżnienie specjalne otrzymał dr Adam Manikowski, dyrektor zarządzający firmy Żabka, za stosowanie dobrych praktyk biznesowych w dynamicznie rosnącej organizacji.