Times Higher Education opublikował wyniki rankingu World University Rankings by Subject 2024. Uniwersytet Warszawski został uwzględniony w dziewięciu z jedenastu ocenianych obszarów. Najlepszy rezultat wśród polskich uczelni uzyskała informatyka na UW.

Ranking THE World University Rankings by Subject (WUR) jest przygotowywany przez brytyjski magazyn „Times Higher Education”. Ocenia on poziom uniwersytetów w jedenastu obszarach: sztuki i nauki humanistyczne (Arts and Humanities), nauki o zarządzaniu i ekonomia (Business and Economics), nauki medyczne i nauki o zdrowiu (Clinical & Health), informatyka (Computer science), pedagogika (Education), nauki inżynieryjno-techniczne (Engineering), nauki prawne (Law), nauki przyrodnicze (Life sciences), nauki fizyczne (Physical sciences), psychologia (Psychology) i nauki społeczne (Social sciences). Szkoły wyższe są oceniane na podstawie takich kryteriów jak: kształcenie (Teaching), środowisko badawcze (Research Environment), jakość badań (Research Quality), współpraca z biznesem (Industry) i umiędzynarodowienie (International Outlook).

Uniwersytet Warszawski został sklasyfikowany w dziewięciu dziedzinach, spośród których najlepiej oceniono informatykę. Na liście rankingowej dla tego obszaru znalazło się łącznie 1027 uczelni.

UW w THE World University Rankings by Subject 2024
  • informatyka 151–175
  • nauki prawne 201–250
  • sztuki i nauki humanistyczne 301–400