Quacquarelli Symonds opublikował nową wersję rankingu uniwersytetów poświęconą wyłącznie ośrodkom akademickim w Europie. Uniwersytet Warszawski zajął w tym zestawieniu 92. miejsce – najwyższe spośród polskich uczelni.

Quacquarelli Symonds opracowuje jeden z najbardziej prestiżowych rankingów uniwersytetów QS World University Rankings. W tym roku po raz pierwszy ukazało się także zestawienie, które uwzględnia jedynie europejskie uniwersytety QS World University Rankings: Europe 2024.

Wśród kryteriów oceny poszczególnych uniwersytetów znalazły się: renoma uczelni, reputacja wśród pracodawców, cytowalność, międzynarodowa sieć badawcza, liczba publikacji na wydział, wyniki dotyczące zatrudnienia absolwentów, stosunek liczby studentów do liczby wykładowców, liczba studentów i pracowników z zagranicy, liczba studentów wyjeżdżających w ramach wymiany, zrównoważony rozwój.

W rankingu europejskich uniwersytetów Uniwersytet Warszawski zajął 92. miejsce i 1. w Polsce. Zwycięzcą całego zestawienia został Uniwersytet Oksfordzki.

Pełne wyniki rankingu QS World University Rankings: Europe 2024 znajdują się na stronie QS Top Universities >>