Kolejnym etapem przygotowań do uroczystych obchodów 200-lecia istnienia Uniwersytetu Warszawskiego jest zawarcie porozumienia o objęciu przez Telewizję Polską medialnego patronatu nad jubileuszem UW. Umowę w tej sprawie podpisano 17 lipca w Pałacu Kazimierzowskim.

 

– Dwieście lat naszej uczelni to wspaniała okazja, aby pokazać wielkie osiągnięcia naszych poprzedników, a także zaprezentować to, co chcielibyśmy zrobić w przyszłości i do czego dążymy – powiedział prof. Marcin Pałys, rektor UW, który podpisał dokument w imieniu uczelni. – Chcielibyśmy przybliżyć działania Uniwersytetu wszystkim osobom, nie tylko studentom i pracownikom. Telewizja Polska jest najlepszym partnerem, który może nam w tym pomóc – podkreślił.

 

– TVP przypomni tradycje Uniwersytetu, jego rolę w tworzeniu polskiej nauki, kultury i środowiska intelektualnego. Poprzez objęcie patronatu nad obchodami 200-lecia istnienia uczelni chcielibyśmy uczestniczyć w dyskusji o miejscu Uniwersytetu w nowoczesnym społeczeństwie – zaznaczył drugi sygnatariusz, Juliusz Braun, prezes Telewizji Polskiej.

 

Specjalne programy poświęcone Uniwersytetowi zagoszczą w 2015 i 2016 roku na wszystkich antenach TVP, zarówno ogólnopolskich, jak i regionalnych. Przedstawiona zostanie nie tylko historia uczelni, ale przede wszystkim rola, jaką spełnia ona dziś w społeczeństwie. Pojawią się audycje opowiadające o badaniach naukowych, kształceniu akademickim, a także wyzwaniach, jakie stoją przed uniwersytetami w XXI wieku. Współpraca z telewizją umożliwi zaistnienie tematów związanych z jubileuszem i szkolnictwem wyższym poza kręgami akademickimi.