Na początku października ogłoszone zostaną nazwiska tegorocznych laureatów Nagrody Nobla. W Centrum Współpracy i Dialogu UW już po raz piąty spotkają się w tym czasie eksperci Uniwersytetu Warszawskiego oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, by na bieżąco przybliżać sylwetki oraz osiągnięcia nagrodzonych osób.

Organizowany przez Centrum Współpracy i Dialogu (CWiD) Tydzień Noblowski to spotkania ekspertów z UW i WUM, podczas których na bieżąco komentowane są decyzje Komitetu Noblowskiego, Królewskiej Szwedzkiej Akademii Nauk i innych gremiów uprawnionych do przyznania Nagrody Nobla. Wydarzenie będzie również transmitowane na kanale YouTube Centrum Współpracy i Dialogu UW.

26 września, w samo południe, wystartował również towarzyszący wydarzeniu konkurs „NOBEL 2023”. Zadaniem jego uczestników jest prawidłowe wytypowanie laureata/laureatki Nagrody Nobla w danej dziedzinie. Odpowiedzi należy przesyłać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego. Na autorki/autorów trafnych typowań czekają nagrody.

Dodatkowo na stronie internetowej CWiD UW codziennie w trakcie Tygodnia Noblowskiego publikowane będą materiały dydaktyczne dla szkół dotyczące tegorocznych noblistów.

Harmonogram Tygodnia Noblowskiego
Nagroda Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny 2023