Od 5 do 12 października poznamy laureatów Nagrody Nobla 2020. Każdego dnia decyzje Komitetu Noblowskiego omawiać będą naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego, eksperci z poszczególnych dziedzin.

Streaming ogłoszenia wyników oraz wykład noblowski z tłumaczeniem na język polski można będzie oglądać razem ze specjalistami z UW. W Centrum Współpracy i Dialogu UW spotkają się eksperci z dziedzin, w których przyznawane są poszczególne Nagrody. Profesorowie z UW wytłumaczą zainteresowanym znaczenie nagrodzonych osiągnięć.

 

 

Transmisje odbywać się będą przez cały Tydzień Noblowski. 5 października przyznano Nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny, 6 października wręczona zostanie Nagroda w dziedzinie fizyki, 7 października w dziedzinie chemii, 8 z literatury, 9 – pokojowa Nagroda Nobla, a 12 – Nagroda Banku Szwecji im. A. Nobla w dziedzinie ekonomii.

 

Lista komentatorów oraz dokładne godziny rozpoczęcia relacji dostępne są na stronie CWiD UW: cwid.uw.edu.pl. Komentarze eksperckie gromadzimy również na stronie głównej UW: www.uw.edu.pl/tydzien-noblowski-2020.