Wkrótce pracownicy i doktoranci UW będą mogli poddać się bezpłatnym badaniom na obecność przeciwciał koronawirusa SARS-CoV-2. W najbliższych dniach zostanie podpisana umowa w tej sprawie z wybranym laboratorium. Więcej informacji zawiera komunikat rektora UW.

Szanowni Państwo,

 

zdrowie i bezpieczeństwo członków społeczności akademickiej są na Uniwersytecie Warszawskim priorytetem. Realizacja zajęć i egzaminów oraz pracy w trybie zdalnym jest jedną z inicjatyw podjętych na uczelni w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się COVID-19. 

 

Mając świadomość, jak ważną rolę w ograniczaniu ryzyka zakażeń mają badania na obecność przeciwciał koronawirusa, podjęliśmy starania w celu umożliwienia przeprowadzenia takich testów wśród społeczności Uniwersytetu.

 

Wkrótce członkowie naszej akademickiej wspólnoty będą mogli poddać się bezpłatnym badaniom na obecność przeciwciał (w klasach IgM oraz IgG) koronawirusa SARS-CoV-2.

 

W najbliższych dniach zostanie podpisana umowa w tej sprawie z laboratorium wyłonionym na podstawie otrzymanych ofert. Wszystkie informacje dotyczące terminów i sposobu rejestracji na badania będą publikowane na bieżąco na stronie UW oraz w uniwersyteckich mediach społecznościowych.

 

Marcin Pałys

rektor UW