Spotkania z autorami czekają na czytelników, którzy odwiedzą VIII Targi książki akademickiej i naukowej Academia. Twórcom najlepszych książek zostaną wręczone nagrody.

 

Targi na Stadionie Narodowym potrwają od 22 do 25 maja. W tym czasie czytelnicy będą mogli wziąć udział w dyskusjach o książkach akademickich i spotkaniach z autorami. Oficyny przygotowały promocje nowości.

 

Targi Academia będą miały sektor wystawienniczy. Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego zaprezentują swoje publikacje na stoisku 177 w sektorze D19. 24 maja w godz. 12-13 Tytus Jaskułowski podpisze książkę „Przyjaźń, której nie było. Ministerstwo Bezpieczeństwa Państwowego NRD wobec MSW 1974-1990” opracowanej z wykorzystaniem rozmów z tajnymi współpracownikami służb oraz kadrowymi oficerami MSW.

 

23 maja to targowy Dzień Książki Akademickiej i Naukowej. Autorom publikacji zostaną przyznane nagrody: główna w konkursie na najlepszą książkę akademicką i naukową Academia, rektora Uniwersytetu Warszawskiego za najlepszą publikację akademicką w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych oraz rektora Politechniki Warszawskiej za najlepszą książkę techniczną o charakterze dydaktycznym. Ogłoszenie wyników o godz. 16  w sali Amsterdam.

 

W tym samym czasie na arenie odbywają się także Warszawskie Targi Książki. Organizatorzy imprezy są przekonani, że przygotowanie Academii równolegle z WTK wzbogaca obie imprezy. Książki naukowe powinny być wystawiane obok powieści, reportaży, esejów, poezji, a nawet bajek. W ubiegłym roku WTK odwiedziło 500 wystawców, 520 autorów z Polski i kilkunastu innych krajów oraz ponad 60 000 publiczność.

 

Organizatorami targów Academia są Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego i Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej oraz firma Murator Expo.

Więcej informacji

www.wuw.uw.edu.pl