Trwają zapisy na szkolenia i warsztaty online dla osób zaangażowanych w prowadzenie czasopism naukowych wydawanych na Uniwersytecie Warszawskim. Wydarzenia organizowane są w ramach „Inicjatywy doskonałości” na UW.

Szkolenia i warsztaty dla redaktorów i pracowników redakcji czasopism będą dotyczyły indeksacji czasopism w  prestiżowych bazach danych, takich jak Scopus, Web of Science oraz indywidualnych konsultacji dotyczących czasopism zgłaszanych do indeksowania w bazie Scopus.Tematy i terminy spotkań online:

  • 14 października w godz. od 12.00 do 14.30 – „Scopus: proces oraz kryteria oceny czasopism”, prowadząca dr inż. Katarzyna Gaca-Zając, spotkanie w języku polskim, link do rejestracji: https://elsevier.zoom.us/j/99412082804?pwd=T2pmMk15SExabkVWRG56cnlZSU4vUT09, udział w szkoleniu jest bezpłatny;
  • 15 października w godz. od 10.00 do 15.00 – „Wsparcie redakcji i czasopism w procesie doskonalenia jakości wydawniczej – warsztat dla redakcji prowadzony przez Clarivate Analytics (Web of Science)”, prowadzący: dr Mireia Guardingo (Head of Editorial Outreach, Web of Science), Florin Craciun (Account Director in Publisher & Associations, Scientific and Academic Research), Marcin Kapczynski (Solution Consultant and Customer Education Specialist, Scientific and Academic Research), spotkanie w języku angielskim; link do rejestracji: https://clarivate.libwizard.com/f/rejestracjanawarsztat, udział w szkoleniu jest bezpłatny;
  • 16, 26, 29 i 30 października (indywidualne konsultacje redakcji – baza Scopus ) – „Scopus: proces oraz kryteria oceny czasopism”, indywidualne rozmowy z ekspertem ds. naukowych baz danych i rozwiązań Elsevier dla naukowców.

Przygotowane wnioski należy przesyłać na adres: joanna.lewczuk(at)adm.uw.edu.pl. Przyjęte zgłoszenia zostaną potwierdzone poprzez przesłanie dostępu. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odpowiedzi tylko na przyjęte zgłoszenia. Obowiązuje kolejność zapisów.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie IDUB: https://inicjatywadoskonalosci.uw.edu.pl.