Stwardnienie rozsiane (sclerosis multiplex, SM) jest jedną z najczęstszych chorób układu immunologicznego. Najwięcej diagnoz pojawia się u osób między 20. a 40. rokiem życia. Opracowanie rozwiązania, które polepszy poziom życia chorych na SM jest celem turnieju „Kreatywne ROCHEady” organizowanego przez Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego.

Inkubator UW wspiera postawy i zachowania przedsiębiorcze w społeczności akademickiej Uniwersytetu Warszawskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest jednostką Centrum Współpracy i Dialogu UW. Pomaga w rozwoju projektów biznesowych i społecznych znajdujących się w różnych fazach dojrzałości rynkowej. Wspiera w nabywaniu kompetencji istotnych na rynku pracy i stawianiu pierwszych kroków w biznesie. Inkubator UW ma także na celu poszukiwanie odpowiedzi na wyzwania i problemy współczesnego świata.

Jednym z nich jest stwardnienie rozsiane (sclerosis multiplex, SM). Stworzenie rozwiązania polepszającego życie osób cierpiących na tę chorobę stanowi cel opartego na grywalizacji kreatywnego turnieju pod nazwą „Kreatywne ROCHEady – szach mat dla stwardnienia rozsianego”.

Uczestnicy będą tworzyć rozwiązanie w kilkuosobowych zespołach, w trakcie czterech weekendowych spotkań. Pomogą im w tym mentorzy i eksperci z wielu obszarów (medycznych, biznesowych, marketingowych itp.). Ponadto uczestnicy wezmą udział w szeregu warsztatów i szkoleń, takich jak: „Design Thinking”, „Business Model Canvas”, „User Experience”, „Zarządzanie czasem i zasobami”, „Skąd brać pieniądze i jak zarabiać na własnym projekcie”.

Rekrutacja trwa do 8 listopada 2020 roku. Udział w programie jest bezpłatny. Całość wydarzenia odbędzie się online.