11 listopada w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbył się 59. finał Varsoviady. Zawodnicy z Uniwersytetu Warszawskiego zwyciężyli w pięciu dyscyplinach: koszykówce kobiet, futsalu mężczyzn, ergometrze wioślarskim, pływaniu stylem klasycznym oraz pływaniu stylem motylkowym.

Trzy złote medale trafiły do reprezentantów UW w pływaniu: Aleksandry Obajtek i Piotra Trzaski (styl klasyczny) oraz Macieja Gulińskiego (styl motylkowy). Złoto zdobyła też Maria Szelejewska, reprezentująca UW w ergometrze wioślarskim. Oprócz tego pierwsze miejsca dla UW wywalczyły dwie drużyny: koszykarek oraz mężczyzn w futsalu.

Studenci z UW zdobyli ponadto trzy srebrne medale oraz siedem brązowych. Srebro wywalczyły kobiety w biegach przełajowych i tenisie stołowym, a mężczyźni w sztafecie w pływaniu stylem dowolnym. Trzecie miejsca zdobyły zawodniczki w biegach przełajowych, tenisie stołowym, siatkówce, ergometrze wioślarskim (waga open), piłce siatkowej, a także zawodnicy w ergometrze wioślarskim (waga lekka) i koszykówce.

W tegorocznych zawodach wzięło udział niemal 600 osób z 11 uczelni.

Varsoviada to zawody sportowe dla studentów pierwszego roku studiów, organizowane corocznie przez warszawski Zarząd Środowiskowy Akademickiego Związku Sportowego. Finał Varsoviady odbywa się zawsze w dniu Święta Niepodległości. Szczegółowe informacje oraz wyniki są dostępne na stronie Varsoviady.