Dwie studentki Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW otrzymały stypendium im. Anny Bornus. Uroczystość wręczenia odbyła się po raz trzeci.

Stypendium im. Anny Bornus przeznaczone jest dla osób z najcięższymi niesprawnościami, które pomimo trudnej sytuacji zdrowotnej, dążą do zdobycia wykształcenia.

 

– Stypendium jest dużą pomocą dla studentów, którzy bardzo dzielnie starają się wypełnić obowiązki studenckie, pokonując codzienne trudności. Stypendyści kończą studia i potem skutecznie wykorzystują wszystkie umiejętności w swoim dalszym życiu zawodowym – mówiła podczas uroczystości wręczenia stypendiów, prorektor ds. studentów i jakości kształcenia, prof. Marta Kicińska-Habior.

 

Tegorocznymi laureatkami zostały Patrycja Michalska – studentka politologii oraz Katarzyna Wasiak – studentka dziennikarstwa.

 

Wyróżnienie jest finansowane przez rodzinę Anny Bornus, niepełnosprawnej studentki polonistyki UW w latach 2010-2011, która zmarła z powodu choroby nowotworowej.

 

– Chcemy, żeby pamięć o Ani trwała w naszej społeczności akademickiej. Wyróżnione osoby, tak jak Anna Bornus, posiadają wolę walki i niepoddawania się – powiedział kierownik biura ds. osób niepełnosprawnych, Paweł Wdówik.

 

Komisja Konkursowa wskazała dwie osoby, które zostały objęte wsparciem finansowym w wysokości 5 tys. zł. Stypendium ma na celu dofinansowanie kosztów zatrudnienia asystenta osobistego dla niepełnosprawnych studentów.