Teona Turashvili pochodzi z Gruzji. Obecnie studiuje politologię na UW. Do 15 stycznia można na nią głosować w konkursie Interstudent na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce 2015 roku.

Teona Turashvili jest stypendystką Wyszehradzkiego Programu Stypendialnego. Na Uniwersytecie Warszawskim studiuje Graduate Programme in Political Science. Interesuje się partycypacją publiczną, samorządem lokalnym oraz e-administracją. Zdecydowała się przyjechać do Polski, ze względu na udane reformy systemowe okresu transformacji. Wiedzę zdobytą podczas studiów chciałaby zastosować w swoim państwie, przyczyniając się do jego modernizacji.

 

Konkurs Interstudent przeznaczony jest dla obcokrajowców, którzy są aktywni w lokalnym środowisku akademickim – działają na płaszczyźnie kulturalnej, społecznej, ekologicznej czy sportowej. Nominowani w plebiscycie studenci działają też na rzecz wielokulturowości i mają dobre wyniki w nauce.

 

W konkursie startuje 21 obcokrajowców. Teona Turashvili nominowana została w kategorii studia magisterskie.

 

Aby zagłosować na wybranego kandydata, należy wejść na stronę Interstudent 2015 i kliknąć na jego zdjęcie.

 

Głosowanie internetowe potrwa do 15 stycznia do godz. 16.00. Wyniki ogłoszone zostaną 21 stycznia podczas Gali Konkursu w Gdańsku towarzyszącej konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2016”.

 

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy w ramach programu „Study in Poland”.

 

Więcej informacji na stronie Interstudent 2015.