Grupa studentów z Chin spotkała się z prorektor ds. studentów i jakości kształcenia, prof. Jolantą Choińską-Miką. Studenci przyjechali na UW w ramach pionierskiego programu studiów prowadzonych wspólnie przez Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Syczuański w Chengdu.

Goście, a właściwie już studenci UW, spotkaniem z panią prorektor oraz pracownikami Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców „Polonicum” rozpoczęli swój pobyt w Warszawie. W sierpniu wezmą udział w 64. Wakacyjnym Kursie Języka Polskiego i Kultury Polskiej, organizowanym przez Polonicum UW, a od zbliżającego się roku akademickiego podejmą studia na UW w ramach programu Polish+.

Jest to pięcioletni program studiów, który obejmuje studia polskie (Polish Studies), jak i kształcenie w ramach ścieżek: ekonomicznej lub stosunków międzynarodowych. Program umożliwia zdobycie dwóch dyplomów: Uniwersytetu Syczuańskiego i Uniwersytetu Warszawskiego. Przez pierwsze dwa lata uczestnicy programu zdobywają wiedzę o języku i kulturze polskiej na Uniwersytecie Syczuańskim. Następnie przyjeżdżają na UW, gdzie przez rok kontynuują naukę języka prowadzoną przez Polonicum i adaptują się do polskiej kultury, a przez kolejne dwa zdobywają wiedzę kierunkową.

Celem programu jest kształcenie osób, które będą pracowały na rzecz relacji, przede wszystkim handlowych, pomiędzy Chinami i Polską.