6 sierpnia ruszyły zapisy na zajęcia organizowane przez Uniwersytet Otwarty UW. W ramach I trymestru nadchodzącego roku akademickiego do wyboru jest 300 kursów obejmujących szerokie spektrum zagadnień: od języków obcych i rekreacji po prawo oraz IT. Zapisy odbywają się przez stronę internetową Uniwersytetu Otwartego UW.

Każda osoba, która skończyła 16 lat może skorzystać z kursów organizowanych przez Uniwersytet Otwarty UW. Ich nowa oferta została opublikowana 2 sierpnia na stronie internetowej UO UW. Rejestracja ruszyła 6 sierpnia o godz. 10.00.

 

W pierwszym trymestrze roku akademickiego 2019/2020 proponowanych jest 300 kursów, w tym 60 nowości. Wśród nich znalazły się takie zajęcia jak:

  • Encounters with American Culture – szlifuj swój angielski dyskutując o kulturze USA (poziom C1/C2);
  • Jak pisać, aby mieć followersów? Język mediów społecznościowych;
  • Kino rosyjskie jako przestrzeń melancholii z punktu widzenia psychiatrii;
  • Rośliny, które zmieniają historię świata.

W nadchodzącym trymestrze kontynuowany będzie również cykl „Ucz się od najlepszych”, w ramach którego swoje referaty wygłaszać będą eksperci w danej dziedzinie. UO UW ma dwie propozycje na nadchodzący trymestr:

  • Co nam dała Unia Europejska? Społeczno-ekonomiczny bilans członkostwa Polski we wspólnocie (kurs stworzony przy współpracy z Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych – CASE);
  • Człowiek w procesie zmiany – jakie jest społeczeństwo XXI wieku?.

Zapisów można dokonywać przez stronę www.uo.uw.edu.pl (po wcześniejszym założeniu konta słuchacza) lub osobiście w biurze Uniwersytetu Otwartego (ul. Krakowskie Przedmieście 24). Ceny za 30 godzin dydaktycznych kursu zaczynają się od 275 zł.