Studenci 26. edycji programu Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim, Kamil Bubiński i Maciej Milcarz, zajęli pierwsze miejsce w wiosennej edycji międzynarodowej gry strategicznej CAPSIM Challenge, pokonując 73 zespoły z uczelni całego świata.

CAPSIM to strategiczna gra symulacyjna, wykorzystywana w nauczaniu na studiach biznesowych. Umożliwia ona przećwiczenie całościowego zarządzania firmą i podejmowania kluczowych decyzji w wielu zakresach jednocześnie: marketingu, sprzedaży, produkcji, finansach. Członkowie zespołu z UW podkreślają, że uczestnictwo w grze wymagało nieustannej adaptacji do zmieniających się warunków symulowanego rynku i przewidywania ruchów konkurencji.

 

Zwycięzców CAPSIM Challenge do udziału w grze przygotowywali dr Aleksandra Wąsowska, wykładowczyni programu Executive MBA na UW oraz dr Tomasz Ludwicki, który jest dyrektorem programu Executive MBA na UW oraz wykładowcą zarządzania strategicznego.

 

Kamil Bubiński i Maciej Milcarz tłumaczą, że do wyboru studiów MBA na Uniwersytecie Warszawskim skłoniło ich to, że jest to najlepszy program MBA w Polsce i posiada on międzynarodowe akredytacje AMBA oraz EQUIS, a także program zajęć i weekendowy tryb zjazdów.