15 marca odbędzie się spotkanie z naukowcami pracującymi w projekcie „Our Mythical Childhood…”. Wydarzenie jest częścią obchodów 10-lecia ERC.

„Our Mythical Childhood… The Reception of Classical Antiquity in Children’s and Young Adults’ Culture in Response to Regional and Global Challenges” to projekt realizowany w latach 2016-2021 z prestiżowego grantu Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC). Kieruje nim prof. Katarzyna Marciniak z Wydziału „Artes Liberales” UW. W zespole, który zajmuje się recepcją antyku w kulturze dziecięcej i młodzieżowej, pracują naukowcy z Europy, Afryki, Azji i Australii.

 

W najbliższą środę odbędzie się spotkanie z projektem „Our Mythical Childhood…”, podczas którego członkowie zespołu badawczego i uczestnicy związanego z grantem seminarium przedstawią pierwsze wyniki swoich badań. Zaplanowano również interaktywną sesję gier inspirowanych kulturą antyczną – będzie można m.in. zagrać w scrabble po łacinie i stworzyć własny mit.

 

Spotkanie odbędzie się w godz. 10.00-13.30 w sali konferencyjnej Wydziału „Artes Liberales” UW (ul. Dobra 72, Biała Willa). W marcu podobne spotkania z naukowcami pracującymi w tym projekcie odbędą się na kilku zagranicznych uczelniach w Anglii,  Australli, Izraelu i Kamerunie.

 

Program spotkania.

 

10 lat ERC

Spotkanie jest organizowane w ramach „Tygodnia ERC” (ERC Week) z okazji 10. urodzin Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych, która przyznaje granty na realizację wybitnych projektów naukowych. W marcu w wielu krajach Europy odbywają się specjalne wydarzenia. W Polsce m.in. Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE organizuje seminaria, podczas których naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego, zdobywcy grantów ERC, opowiedzą o swoich doświadczeniach w ubieganiu się o te granty.

 

Więcej informacji o wydarzeniach.