Nic nie jest polskiej szkole tak potrzebne, jak dobrze przygotowani nauczyciele. Dlatego powstała Szkoła Edukacji, bezpłatne dzienne studia dla przyszłych nauczycieli języka polskiego lub matematyki. Rekrutacja trwa.

– Spieramy się w Polsce o sprawy drugorzędne, jak liczebność klasy, wyposażenie czy podział szkół. Zapominamy, że trzeba przede wszystkim dobrze przygotować do pracy nauczycieli. Bez tego nawet najlepsze rozwiązania niczego w szkole nie poprawią – mówi prof. Jolanta Sujecka-Zając, dyrektor Szkoły Edukacji.

 

Program studiów Szkoły Edukacji Uniwersytetu Warszawskiego i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności powstał we współpracy z Teachers College Columbia University. To intensywny rok nauki, po którym studenci mogą uzyskać uprawnienia nauczycielskie.

 

Codzienne praktyki przez 10 miesięcy

SE to jedyne w Polsce dzienne i bezpłatne studia podyplomowe dla nauczycieli języka polskiego lub matematyki. Ich program obejmuje 320 godzin praktyk – studenci są w szkole z uczniami każdego dnia, a na lekcje chodzą z wypracowanym w Szkole Edukacji scenariuszem i przetrenowanymi metodami pracy.

 

Praktyki są ściśle zintegrowane z programem nauczania: zdobyte na zajęciach umiejętności student może od razu przećwiczyć w klasie, z kolei doświadczenia z klasy omawia potem z wykładowcami podczas zajęć akademickich.

Studenci są pod opieką najlepszych w Polsce praktyków, wyszkolonych m.in. w prestiżowym Teachers College Columbia University.

 

Zasady rekrutacji

Na nauczycielskie studia podyplomowe do Szkoły Edukacji PAFW i UW mogą się zgłaszać przede wszystkim absolwenci filologii polskiej lub matematyki z tytułem magistra oraz nauczyciele ze stażem pracy krótszym niż 10 lat.

 

W roku 2017/2018 studia są bezpłatne. Dodatkowo kandydaci mogą się ubiegać o przyznanie stypendium oraz pomoc w zakwaterowaniu w Warszawie.

 

Rekrutacja przebiega w dwóch turach. Na pierwszą pulę zgłoszeń organizatorzy czekają do 31 marca. Rozmowy kwalifikacyjne zaplanowane są na połowę kwietnia. Druga tura rekrutacji potrwa do końca maja.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.szkolaedukacji.pl