Rektor UW prof. Alojzy Z. Nowak gościł na uczelni wicemarszałka Sejmu Piotra Zgorzelskiego. Spotkanie dotyczyło perspektyw rozwojowych polskich szkół wyższych i promowania osiągnięć polskich badaczy na arenie międzynarodowej.

Tematem spotkania były przede wszystkim sposoby wspierania badań, nauki i dydaktyki na Uniwersytecie Warszawskim, a także na innych polskich uczelniach. Rektor UW prof. Alojzy Z. Nowak oraz wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski omówili także plan wspierania polskiej nauki i promowania osiągnięć polskich badaczy za granicą.

Wicemarszałek zwrócił uwagę na wysoką pozycję Uniwersytetu Warszawskiego w globalnych rankingach najlepszych uczelni.

W najnowszym światowym rankingu uczelni, przygotowanym przez Quacquarelli Symonds, Uniwersytet Warszawski zajął 262. miejsce, awansując w stosunku do poprzedniego roku o dwadzieścia dwie pozycje. Jednocześnie został sklasyfikowany najwyżej wśród uczelni w Polsce. W edycji 2024 uwzględniono łącznie niemal 1,5 tys. instytucji. Oprócz UW w zestawieniu sklasyfikowano również dwadzieścia jeden innych polskich szkół wyższych.

Więcej informacji na ten temat jest dostępnych na stronie UW („UW awansował w QS World University Rankings”).