28 maja odbędzie się w formie online spotkanie informacyjne poświęcone składaniu wniosków w konkursie IDUB „Nowe Idee”, który tym razem dotyczy Priorytetowego Obszaru Badań IV: Przekraczanie granic humanistyki.

Podczas spotkania zainteresowani będą mogli zapoznać się ze szczegółami konkursu oraz uzyskać odpowiedzi na pytania związane z formalnościami, które należy dopełnić przy składaniu wniosku.

W spotkaniu wezmą udział: prof. Zygmunt Lalak, prorektor UW ds. badań, dr Dominik Wasilewski, koordynator programu IDUB, przedstawiciele biura koordynującego IDUB oraz członkowie komitetu zarządzającego POB IV.

Spotkanie odbędzie się online na platformie Zoom w piątek, 28 maja, o godz. 9:00.

Formularz zadawania pytań >>

Pokój spotkania na platformie Zoom >>

W czasie spotkania będzie możliwość zadawania pytań.

Wnioskodawcą w organizowanych przez Priorytetowe Obszary Badawcze konkursach „Nowe Idee” może być:

• pracownik badawczy lub badawczo-dydaktyczny posiadający co najmniej stopień naukowy doktora zaliczany do liczby N;
  • zespół pracowników, reprezentowany przez kierownika projektu, który w imieniu zespołu składa wniosek o dofinansowanie. Kierownik projektu musi posiadać co najmniej stopień naukowy doktora, zaliczanego do liczby N. W skład zespołu badawczego wchodzą pracownicy badawczy lub badawczo-dydaktyczni UW, zaliczani do liczby N oraz mogą wchodzić studenci lub doktoranci Uniwersytetu Warszawskiego, którzy realizują zadania w projekcie.

Konkurs skierowany jest do pracowników UW, którzy planują realizację przedsięwzięć badawczych, wpisujących się w obszar tematyczny POB ─ tym razem POB IV, którego celem jest wzmocnienie i rozbudowa potencjału badań humanistycznych realizowanych na Uniwersytecie Warszawskim. Planowane projekty badawcze muszą przyczyniać się do realizacji celów oraz wskaźników programu IDUB. Czas trwania projektów nie może być dłuższy niż do 28 lutego 2023 r.

Do głównych założeń programu IDUB należą m.in.:

• zwiększenie wpływu działalności naukowej uczelni na rozwój światowej nauki;
  • wzmocnienie współpracy badawczej z instytucjami naukowymi o wysokiej renomie w skali międzynarodowej;
  • podniesienie jakości kształcenia studentów i doktorantów UW.

Więcej informacji o konkursie >>

Więcej informacji o POB IV: Przekraczanie granic humanistyki >>