17 lutego rozpocznie się nowy semestr. To dla wielu osób początek przygody z Uniwersytetem Warszawskim. Naukę podejmie około 370 studentów z zagranicy, którzy przyjechali na UW w ramach międzynarodowych programów wymiany akademickiej. 12 lutego Biuro Współpracy z Zagranicą zorganizowało dla nich spotkanie adaptacyjne.

Studenci mogli dowiedzieć się, jak korzystać z uczelnianej biblioteki, jakich formalności należy dopełnić, aby otrzymać Elektroniczną Legitymację Studencką, czym jest USOS i jak zarejestrować się na zajęcia, gdzie szukać pomocy w przypadku trudności zdrowotnych, psychologicznych lub innych.

 

 

Spotkanie było częścią tygodnia orientacyjnego dla studentów z 45 krajów, przyjeżdżających na krótkoterminowe pobyty w ramach programów wymiany akademickiej, takich jak: Erasmus+, projekty Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej czy umów bilateralnych.

 

Podczas całego tygodnia biorą oni udział w szkoleniach, spotkaniach, zwiedzają zabytkowy kampus, zapoznają się z materiałami dotyczącymi uczelni, Warszawy i Polski oraz chętnie korzystają z pomocy dłużej studiujących kolegów i koleżanek, w ramach Programu Mentor. Mogą też liczyć na pomoc zaangażowanych w organizację tych wydarzeń: BWZ, Erasmus Student Network, Zarządu Samorządu Studentów UW, Polonicum, Biblioteki Uniwersyteckiej.