Dzięki inicjatywie Centrum Pomocy Psychologicznej osoby przebywające na wymianie zagranicznej będą mogły skorzystać z porad za pośrednictwem Skype.

Studia poza granicami kraju wiążą się zarówno z nowymi możliwościami, jak i wyzwaniami. Mogą być czasem nabywania cennych doświadczeń, ale też narażenia na stres. To właśnie z myślą o wszystkich próbujących poradzić sobie z problemami osobach przebywających na wymianie zagranicznej podjęto decyzję o organizacji psychologicznego wsparcia online. Wystarczy mieć konto na Skype. Z propozycją konsultacji za pośrednictwem tego komunikatora wychodzi funkcjonujące na UW CPP.

 

By skorzystać z takiej usługi, należy zgłosić się do centrum, wysyłając e-mail na adres cpp@psych.uw.edu.pl. Wiadomość powinna zawierać następujące dane:

 

  • imię i nazwisko
  • numer legitymacji studenckiej
  • propozycja terminów rozmowy.

By skontaktować się z umówionym psychologiem, wystarczy wyszukać na Skype login CPP UW.

 

Wsparcie online to nowa oferta CPP, które jest pierwszym punktem pomocy psychologicznej dla studentów i pracowników UW. Ta powołana przy Wydziale Psychologii UW jednostka zajmuje się m.in. diagnozowaniem problemów natury psychicznej, psychoedukacją oraz interwencją kryzysową.

 

 

 

Więcej informacji znajduje się na stronie CPP.