Ogród Botaniczny UW zaprasza na XII Edukacyjny Festiwal Rodzinny „Rośliny, owady i miód”. Nocny spacer po ogrodzie, konkursy z nagrodami, konstrukcja domków dla dzikich pszczół – to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na miłośników bujnej roślinności i botaniki.

Goście imprezy dowiedzą się, jaką rolę w ekosystemie odgrywają owady zapylające i co człowiek zyskuje dzięki ich pracy. W programie zaplanowano warsztaty edukacyjne, dyskusje, opowieści, spacery, zabawy, a także kiermasz. Podczas wydarzenia będzie można kupić produkty spożywcze lokalnych producentów oraz rodzime wyroby rękodzielnicze.

 

Impreza odbędzie się w dniach 7-8 września w Ogrodzie Botanicznym przy al. Ujazdowskich 4. Bilety w cenie 12 zł (normalny) i 6 zł (ulgowy) oraz specjalne bilety warsztatowe w cenie 20 zł będą dostępne w kasie ogrodu w dniach imprezy. Na warsztaty nie obowiązują zapisy. Osoby, które chciałyby włączyć się w organizację imprezy lub wystawić swoje produkty podczas kiermaszu, mogą zgłaszać się do organizatorów.

 

Pełny program i szczegółowe informacje są dostępne na stronie wydarzenia na Facebooku.