90 polskich sportowców rozpoczęło walkę o medale na paraolimpiadzie w Rio. Wśród nich jest student Wydziału Zarządzania UW – Wojciech Makowski, który będzie reprezentował Polskę w pływaniu.

Wojciech Makowski jest studentem magisterskich studiów menadżerskich Wydziału Zarządzania. Oprócz nauki na Uniwersytecie Warszawskim, równolegle rozwija karierę sportową. Nie przeszkadza mu w tym niepełnosprawność. Od urodzenia jest osobą niewidomą.

 

W 2014 roku na mistrzostwach Europy w pływaniu w Eindhoven zdobył brązowy medal na sto metrów stylem dowolnym. Rok później w mistrzostwach świata w pływaniu w Glasgow zdobył brązowy medal na sto metrów stylem grzbietowym. W 2016 roku w mistrzostwach w Funchal był najlepszy w pływaniu na sto metrów stylem grzbietowym. Zdobył także brązowy medal na sto metrów stylem dowolnym.

 

Na igrzyskach paraolimpijskich w Rio de Janeiro Wojciechowi Makowskiemu będzie można kibicować trzykrotnie – w konkursie na pięćdziesiąt metrów stylem dowolnym, na sto metrów stylem dowolnym i na sto metrów stylem grzbietowym.

 

Pierwsze zawody z udziałem sportowca odbędą się 9 września o godz. 10.23.

 

Oprócz pływania pasją studenta UW jest również rap. Specjalnie na paraolimpiadę w Rio nagrał teledysk promujący sport paraolimpijski.