Są jeszcze wolne miejsca na niektóre kursy Uniwersytetu Otwartego. Warto zapoznać się z ich listą. Zajęcia rozpoczynają się już we wrześniu.

Podczas aktualnej rekrutacji na I trymestr roku akademickiego 2016/2017 Uniwersytet Otwarty uruchomił 206 grup zajęciowych. W ponad stu kolejnych nadal są wolne miejsca.

Słuchacze UO wciąż mogą się zapisać m.in. na popularne zajęcia językowe:

• Przy dźwiękach fado – portugalski dla początkujących (poziom A1)
  • Hiszpanie i hiszpański (poziom A1)
  • Z czego śmieją się Brytyjczycy (poziom B1/B2)
  • Warsztaty dziennikarskie – poprawna polszczyzna w praktyce
  • Angielski w pracy: prezentacje od A do Z. Praktyczny kurs w języku angielskim (poziom B2)
  • Francuski, nie tak bardzo obcy – kurs języka francuskiego i kultury Francji (poziom A1/A2)

Są też zajęcia z psychologii, ekonomii, prawa, architektury i sztuki:

• Psychologia pozytywna – czyli naucz się żyć szczęśliwiej
  • Drewniana Polska – zabytki drewnianej architektury
  • Giełda i rynek finansowy
  • Pakiet Office w praktyce
  • Podstawowe zagadnienia prawa pracy

Na tych, którym brakuje nieco więcej ruchu, czekają wolne miejsca na kursach:

• Slow jogging
  • Poznaj taniec jazzowy – kurs podstawowy

Pełna lista dostępnych kursów.

Z zajęć Uniwersytetu Otwartego może skorzystać każdy, kto skończył 16 lat. Do wyboru są kursy z sześciu dziedzin: języki i narody; kultura i sztuka; człowiek i społeczeństwo; biznes, gospodarka i prawo; człowiek i środowisko; nauka i technika.

Zapisać można się przez internet lub bezpośrednio w biurze UO. Wystarczy założyć konto słuchacza, a następnie wybrać z listy odpowiedni kurs. Cena za 30 godzin dydaktycznych wynosi od 220 do 320 zł.

Więcej informacji na stronie Uniwersytetu Otwartego UW.