25 września sprzed bramy głównej UW wystartuje 38. PZU Maraton Warszawski. W specjalnej rywalizacji studenci zmierzą się z wykładowcami.Uniwersytet Warszawski z okazji obchodów jubileuszu 200-lecia istnienia został partnerem organizacyjnym tegorocznego Maratonu Warszawskiego. W biegu o Puchar 200-lecia UW mogą wziąć udział studenci, wykładowcy, pracownicy i absolwenci uczelni. W trakcie imprezy zorganizowany zostanie również bieg na 5 km. Podczas tych dwóch dystansów (maraton i bieg na 5 km) odbędzie się rywalizacja studenci kontra wykładowcy. Pod uwagę brana będzie średnia czasów wszystkich reprezentantów obu grup.

 

Maraton rozpocznie się przed najbardziej uniwersyteckim punktem na mapie Warszawy – bramą główną najstarszej uczelni stolicy. Trasa prowadzić będzie przez Krakowskie Przedmieście, Rondo de Gaulle’a, Plac Trzech Krzyży, Aleje Ujazdowskie, Puławską i Aleję Komisji Edukacji Narodowej, gdzie zakręci przy metrze Imielin do Alei Rzeczypospolitej. Później zawodnicy przebiegną przez Czerniakowską, Łazienki Królewskie i mostem Świętokrzyskim na drugą stronę Wisły. Ostatnie kilometry to trasa biegnąca wzdłuż Wybrzeża Helskiego, warszawskiego ZOO, przez Most Gdański i Żoliborz. Powrót wzdłuż Wybrzeża Gdyńskiego z metą na Wybrzeżu Gdańskim.

 

Na biegi można się zarejestrować za pośrednictwem strony Maratonu Warszawskiego. Żeby wziąć udział w uniwersyteckiej punktacji, należy podczas zapisu wybrać opcję „Klasyfikacja Uniwersytetu Warszawskiego”.