W niedzielę,13 września, na balkonie Pałacu Kazimierzowskiego zasiądzie muzyk jazzowy Włodek Pawlik. Jego koncert będzie zakończeniem Święta Skarpy Warszawskiej 2015.

13 września o godz. 20 artysta wystąpi na kampusie głównym UW – będzie go można posłuchać na dziedzińcu przed Pałacem Kazimierzowskim wśród pięknie oświetlonych zabytkowych budynków uniwersyteckich. Wstęp na koncert jest wolny. Jeżeli będzie padać, koncert zostanie przeniesiony do wnętrza pałacu. Niestety liczba słuchaczy zostanie wówczas ograniczona.

 

Włodzimierz Pawlik to polski kompozytor, pianista jazzowy, pedagog, zdobywca nagrody Grammy 2014 za album „Night in Calisia”. Od lat 90. lider zespołu Włodek Pawlik Trio. Jest autorem muzyki do filmów „Wrony” i „Pora umierać” Doroty Kędzierzawskiej, „Rewers” Borysa Lankosza (otrzymał nagrodę indywidualną w konkursie głównym 34. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w kategorii za najlepszą muzykę do filmu), „Nightwatching” („Straż nocna”) Petera Greenawaya.

 

Recital odbędzie się w czasie Święta Skarpy Warszawskiej organizowanego przez instytucje kulturalne i naukowe, które łączy skarpa warszawska. Święto odbywa się w tym roku po raz pierwszy we wrześniu – poprzednie imprezy nosiły nazwę Majówki na Skarpie i odbywały się w maju.

Więcej informacji

www.uw.edu.pl/koncert-wlodka-pawlika/