Najważniejsze informacje o pierwszych krokach na UW, zapisach na zajęcia, kalendarzu akademickim, stypendiach, organizacjach studenckich i kołach naukowych można znaleźć w przewodniku, który został przygotowany dla wszystkich studentów rozpoczynających naukę na Uniwersytecie Warszawskim. Przewodnik jest już dostępny w wersji elektronicznej.

2 października kilkanaście tysięcy osób rozpocznie studia I stopnia i jednolite magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim. Aby ułatwić im poruszanie się w przestrzeni akademickiej, przygotowano specjalny przewodnik, w którym można znaleźć wiele przydatnych wiadomości.

Co, gdzie, kiedy, jak?

W folderze „1. rok na UW” zebrano informacje m.in. o tym, jak założyć studenckie konto e-mail, wyrobić legitymację i ubiegać się o miejsce w akademiku. Czytelnicy dowiedzą się, czym dokładnie jest USOS, jak z niego korzystać i jak zapisać się na lektoraty, zajęcia WF i oguny. Są również niezbędne informacje o stypendiach i programie Erasmus+ oraz propozycjach aktywności naukowych, sportowych i kulturalnych po zajęciach.

 

W informatorze umieszczono też dwie mapy – kampusu głównego przy Krakowskim Przedmieściu oraz Warszawy z zaznaczonymi trzema kampusami UW, najważniejszymi punktami uniwersyteckimi i domami studenckimi.

 

Do wzięcia

Folder jest już dostępny w wersji elektronicznej. Można go pobrać ze stronie Materiały o UW do pobrania, na której znajdują się również inne materiały informacyjne o Uniwersytecie, m.in. prezentacje, foldery, filmy, mapy i informatory przygotowane zgodnie ze spójną koncepcją graficzną.

 

Wersja papierowa folderu „1. rok na UW” będzie dostępna pod koniec września w Biurze Prasowym UW (Pałac Kazimierzowski, kampus główny) i na wydziałach.

 

Pobierz przewodnik dla nowych studentów 2017 (pdf)