Zapisy na zajęcia, pomoc materialna, formy aktywności studenckiej, wymiany krajowe i zagraniczne. Te i inne ważne informacje dotyczące studiów na Uniwersytecie Warszawskim można znaleźć w przewodniku „Pierwszy rok na UW”. Publikacja jest dostępna w wersji elektronicznej.

W tegorocznej rekrutacji wzięło udział ponad 35 tys. kandydatów, którzy dokonali ponad 65 tys. rejestracji. Według stanu na 9 października pierwszorocznych studentów studiów I i II stopnia oraz jednolitych magisterskich było na UW ponad 17 tys.

2 października Uniwersytet Warszawski uroczyście zainaugurował rok akademicki 2023/2024. Z myślą o nowych studentach powstał przewodnik wspierający ich w pierwszych krokach na uczelni.

Dzięki publikacji studenci dowiedzą się m.in.:

• czym jest dziekanat;
  • do czego służy studenckie konto pocztowe;
  • jak korzystać z uczelnianego Wi-Fi;
  • czym jest ELS;
  • gdzie zapytać o wolne miejsce w akademiku;
  • gdzie znajduje się uniwersytecka stołówka;
  • jak zarejestrować się na zajęcia;
  • z jakich stypendiów i innych form pomocy materialnej można skorzystać;
  • gdzie zlokalizowane są poszczególne jednostki UW;
  • jak wygląda oferta wymiany krajowej i zagranicznej;
  • do kogo się zgłosić, szukając wsparcia w sytuacjach trudnych lub konfliktowych;
  • co można robić na uczelni poza zajęciami.