– Bardzo się cieszymy, że zdecydowali się Państwo podjąć kształcenie w szkołach doktorskich. Zależy nam, żeby czuli się Państwo dobrze i osiągali znakomite sukcesy – mówił prof. Alojzy Z. Nowak, rektor Uniwersytetu Warszawskiego, podczas inauguracji roku akademickiego 2023/2024 w szkołach doktorskich. Uroczystość odbyła się 3 października w auli Starej Biblioteki na kampusie UW przy Krakowskim Przedmieściu.

W roku akademickim 2023/2024 kształcenie w szkołach doktorskich rozpoczęło 318 doktorantów, którzy będą słuchaczami czterech szkół doktorskich: Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych, Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych, Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych oraz Międzydziedzinowej Szkoły Doktorskiej.

W inauguracji roku akademickiego 2023/2024 w szkołach doktorskich, która odbyła się 3 października w auli Starej Biblioteki, poza nowo przyjętymi doktorantami, uczestniczyli także m.in. prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW, prof. Zygmunt Lalak, prorektor UW ds. badań, prof. Sławomir Żółtek, prorektor UW ds. studentów i jakości kształcenia, dyrektorzy szkół doktorskich oraz zgromadzeni goście.

– Z całą pewnością mają Państwo swoje marzenia i nadzieje dotyczące dobrego wykształcenia, prowadzenia badań naukowych i przyszłej pracy. Zrobimy wszystko, żeby Państwu pomóc w realizacji tych marzeń – powiedział prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW.

Po wystąpieniu rektora doktoranci złożyli ślubowanie. W trakcie uroczystości głos zabrała także Martyna Dudziak-Kisio, zastępczyni przewodniczącej Samorządu Doktorantów UW.

– Są wśród nas osoby, które dopiero dzisiaj rozpoczynają swoją przygodę w szkołach doktorskich. Mam ten ogromny zaszczyt, żeby móc Was dzisiaj przywitać. Życzę sukcesów naukowych oraz radości płynącej z codziennej pracy nad Waszymi doktoratami – mówiła Martyna Dudziak-Kisio.

Wykład inauguracyjny pt. „NanoLego” wygłosił prof. dr hab. Andrzej Wysmołek z Wydziału Fizyki UW.

Zapis transmisji inauguracji roku akademickiego 2023/2024 w szkołach doktorskich na UW znajduje się na kanale UW na YouTube.

Transmisja w języku polskim:

Transmisja w języku angielskim: