Trwa przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budynku Porektorskiego oraz realizację prac budowlanych. Inwestycja jest częścią programu wieloletniego. Celem przebudowy gmachu jest stworzenie nowoczesnej przestrzeni naukowo-dydaktycznej dla wydziałów Orientalistycznego i Historycznego.

Budynek Porektorski znajduje się na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu. Swoją siedzibę mają w nim Wydział Orientalistyczny oraz Instytut Historii Sztuki Wydziału Historycznego. Przebudowa gmachu przyczyni się do rozwinięcia badań oraz programów kształcenia realizowanych przez te wydziały.

Budynek od 1965 roku wpisany jest do rejestru zabytków. W gmachu tym przez 10 lat wraz z rodziną mieszkał Fryderyk Chopin. Mieszkanie jednego z najsłynniejszych absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego znajdowało się na drugim piętrze budynku.

Organizowany przez UW przetarg obejmuje m.in. przygotowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz wykonanie prac budowlanych w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Inwestycja realizowana jest w ramach programu wieloletniego „Uniwersytet Warszawski 2016-2025”, kompleksowego programu rozwoju uczelni.

Realizacja przebudowy umożliwi powstanie przestrzeni, w której będą mogły odbywać się zajęcia dydaktyczne z wykorzystaniem technik audiowizualnych i komputerowych. W ramach inwestycji planowane jest także odtworzenie dawnego mieszkania rodziny Chopinów. W pomieszczeniach, w których niegdyś mieszkał kompozytor zostanie stworzona ekspozycja przybliżająca jego młodzieńcze lata oraz historię uczelni.

Oferty w przetargu można składać do 18 maja. Więcej informacji znajduje się na stronie Działu Zamówień Publicznych UW.