6 czerwca odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „8 wykładów na Nowe Tysiąclecie”. Prof. Andrzej Dragan z Wydziału Fizyki UW wygłosi wykład „Stany splątane i inne herezje. Nobel z fizyki 2022”. Wykład odbędzie się o godz. 17.00 w auli Starej Biblioteki na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu.

Prof. Andrzej Dragan jest fizykiem teoretykiem i popularyzatorem nauki. Pracuje na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie uzyskał doktorat i habilitację. Prof. Dragan był związany także z zagranicznymi ośrodkami badawczymi, takimi jak Imperial College London, Uniwersytet w Nottingham oraz Narodowy Uniwersytet Singapuru.

 

W swoich badaniach prof. Dragan zajmuje się m.in. ogólną teorią względności, relatywistyczną teorią informacji kwantowej i kwantową teorią pola w zakrzywionych czasoprzestrzeniach. Kwestiom tym poświęcił kilkadziesiąt publikacji. W 2019 roku otrzymał Nagrodę Dydaktyczną rektora UW. Aktywność zawodowa prof. Dragana wykracza poza dziedzinę fizyki. Naukowiec zajmuje się także twórczością fotograficzną i filmową.

Wykład prof. Andrzeja Dragana pt. „Stany splątane i inne herezje. Nobel z fizyki 2022” odbędzie się 6 czerwca o godz. 17.00 w auli Starej Biblioteki na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu 26/28. Wstęp wolny.

 

Nagranie ze spotkania będzie dostępne po wydarzeniu na kanale YouTube UW.