7 kwietnia na Uniwersytecie Warszawskim Bronisław Komorowski wygłosi wykład zatytułowany „Dziedzictwo Tadeusza Mazowieckiego. Zaufanie i lojalność w polityce”.

Bronisław Komorowski, absolwent Wydziału Historycznego UW, działacz opozycji antykomunistycznej, polityk i prezydent Polski w latach 2010-2015 zaprezentuje dziedzictwo polityczne pierwszego premiera III RP – Tadeusza Mazowieckiego.

 

Premier Mazowiecki był zaangażowany w służbę publiczną, budowę demokracji i społeczeństwa obywatelskiego. Szczególnie wysoko cenił umiejętność dialogu, osiągania kompromisów i integracji środowisk. Miał też zasługi dla Uniwersytetu Warszawskiego. W 2003 roku Uniwersytet nadał mu w uznaniu jego dokonań najwyższą godność akademicką – tytuł doktora honoris causa.

 

Wydarzenie organizuje powstały w 2014 roku ośrodek akademicki zajmujący się aktualnymi problemami społecznymi i humanistycznymi – Katedra im. Tadeusza Mazowieckiego UW.

 

Wykład odbędzie się 7 kwietnia o godz. 17.00 w Audytorium Dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego (Krakowskie Przedmieście 26/28).