Kurtyna w górę. Bez fanfar, oklasków i fleszy publikujemy nową stronę internetową uczelni. Przyszedł najwyższy czas na zmiany. Na poprzednią wersję patrzyliśmy przez siedem lat.

 

Od 23 lutego strona internetowa Uniwersytetu wygląda inaczej. Data jest nieprzypadkowa. To dokładnie 1000 dni przed 200-leciem UW. Mamy więc niemal tysiąc dni, aby dopracować ją na wielkie urodziny uczelni (albo zmienić raz jeszcze). Każdy, kto wpadnie na pomysł, jak ułatwić poruszanie się po serwisie, może zgłosić swoją uwagę. Wszystkie komentarze chętnie przeanalizujemy.

 

Strona w budowie

Przygotowanie strony internetowej instytucji, która zrzesza 7 tys. pracowników i 58 tys. słuchaczy na wszystkich poziomach kształcenia, ma 20 wydziałów i ponad 30 innych jednostek, a jej budynki rozproszone są po całym mieście – nie należało do najprostszych zadań. Przede wszystkim trzeba było popatrzeć na Uniwersytet okiem osoby, która poszukuje informacji nie o konkretnym biurze czy wydziale, ale o możliwościach jakie daje uczelnia.

 

Czytelników strony podzieliliśmy na dwie zasadnicze grupy – osoby zainteresowane Uniwersytetem oraz z nim związane. Informacje dla tych pierwszych zebraliśmy na stronie głównej, a wiadomości dla członków społeczności znalazły się na uruchomionym równolegle, odrębnym portalu informacyjnym.

 

Uniwersytet dla otoczenia

Strona główna zawiera informacje o Uniwersytecie dla osób zainteresowanych studiowaniem na UW, chcących poznać największą i jedną z najlepszych uczelni w kraju lub nawiązać z nią współpracę. Poruszanie się po niej z założenia miało być łatwe i intuicyjne. Jeśli jednak trudno jest dotrzeć do potrzebnej informacji, prosimy o sygnał – poprawimy!

 

Strona ma charakter statyczny, ale staraliśmy się ją urozmaicić, dodaliśmy ciekawe elementy:

Uniwersytet od środka

Portal informacyjny – dla studentów, doktorantów i pracowników Uniwersytetu. Staraliśmy się zamieścić w nim możliwie dużo wiadomości przydatnych z punktu widzenia członków społeczności UW. Informacje o funkcjonowaniu uczelni zawsze były, ale rozproszone w wielu miejscach. Część z nich publikowanych było na stronie poszczególnych biur, inne w dokumentach uniwersyteckich albo tylko na stronie głównej. Staraliśmy się zebrać, uprościć i podać je w jednym miejscu, a gdy sprawa wymaga dodatkowego wyjaśnienia przekierować.

Czym jest, a czym nie jest portal informacyjny?

 

Ciąg dalszy nastąpi

To dopiero początek zmian. W najbliższych miesiącach pracować będziemy nad angielską wersją strony internetowej, zupełnie nowym portalem – UW Plus oraz stroną poświęconą 200. urodzinom UW.

 

Nowa strona – nowa redakcja

Obecną stronę Uniwersytetu oraz kolejne serwisy, które są w przygotowaniu, prowadzić będzie nowy zespół.

Kontakt

 

Poprzednia wersja serwisu znajduje się na stronie www.arch.uw.edu.pl.