O znaczeniu, jakie dla współczesnego społeczeństwa ma słuch, powie otochirurg prof. Henryk Skarżyński podczas drugiego w tym roku akademickim spotkania z cyklu „8 Wykładów na Nowe Tysiąclecie”.

 

– Brałem igłę z nitką, nawlekałem i trzymałem przed sobą w wyciągniętych rękach przez pół godziny. Była to naprawdę skuteczna metoda treningu – przyznaje prof. Skarżyński w wywiadzie udzielonym „Gazecie Wyborczej” (04.06.2014). Światowej sławy otolaryngolog, foniarta i audiolog w 1992 roku przeprowadził pierwszą w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej operację wszczepienia implantu ślimakowego, która przywróciła słuch osobie głuchej. Dzięki staraniom prof. Skarżyńskiego uruchomiono stały program wszczepiania implantów słuchowych.

 

Jako twórca Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach w 2014 roku wygrał plebiscyt „Ludzie Wolności” w kategorii nauka zorganizowany z okazji 25-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W 2012 roku prof. Henryk Skarżyński otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Wykład odbędzie się 18 listopada o godz. 17.00 w Auli im. Adama Mickiewicza w Auditorium Maximum.

 

Zobacz materiały wideo z poprzednich wykładów