Portal Pracademia.eu łączy studentów z firmami, instytucjami i organizacjami społecznymi. Firmy zyskują rozwiązania problemów, a studenci – umiejętności potrzebne na rynku pracy.

Firmy, organizacje pozarządowe i instytucje publiczne mogą zamieszczać już w nowym portalu Pracademia.eu praktyczne tematy do opracowania przez studentów w ramach ich prac dyplomowych, zaliczeniowych lub w innej formie, studenci natomiast mogą odpowiadać na interesujące ich oferty. Dzięki takiej współpracy studenci będą potrafili ukierunkować swoje badania i prace na rozwiązywanie realnych problemów oraz poznają specyfikę działania różnych instytucji, może nawet ich przyszłych pracodawców. Instytucje zyskają opracowania tematów, ciekawe rozwiązania problemów, a także szansę na sprawdzenie kompetencji potencjalnych pracowników i wyszukanie młodych talentów.

 

Oferty publikowane w portalu mogą dotyczyć każdej dziedziny wiedzy, a także dowolnej formy – pracy dyplomowej (licencjackiej, inżynierskiej, magisterskiej, doktorskiej), zaliczeniowej, konkursu, projektu, praktyk, staży etc. Dostęp do portalu mają studenci wszystkich uczelni, kierunków i studiów każdego stopnia. Korzystanie z portalu jest bezpłatne.

 

Portal powstał w czasie przedsięwzięcia eCo-Solving prowadzonego przez Uniwersytet Warszawski oraz Pracownię Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”. Misją Pracademii jest budowanie trwałych relacji uczelni z otoczeniem, a w konsekwencji lepsze, praktyczne przygotowanie absolwentów do życia zawodowego.