Uniwersyteckie spotkania z rynkiem pracy dadzą odpowiedzi na pytania, gdzie w Polsce potrzeba filologów, jak legalnie pracować zagranicą i jak czytać ogłoszenia o pracę.

 

Czy rzeczywiście oferty pracy nie są skierowane do studentów? A może nie wiemy, że mamy umiejętności poszukiwane przez przedsiębiorcę? Jak skutecznie odpowiadać na ogłoszenia? Tego można się dowiedzieć na warsztatach w czasie Uniwersyteckich spotkań z rynkiem pracy.

 

Podczas XXII spotkań przedstawiciele firm i instytucji zaprezentują oferty pracy, praktyk i staży. Będą warsztaty, na których będzie można opanować sztukę pisania CV i listu motywacyjnego po angielsku, dostać wskazówki, których języków warto się uczyć, jak zacząć pracę w instytucjach Unii Europejskiej, jak legalnie i bezpiecznie pracować za granicą, o co pytać, gdy chcemy pracować w branży handlowej, dlaczego zapał do zwiedzania to za mało do pracy w turystyce.

 

Studenci i absolwenci mogą wykorzystać imprezę do rozmów z przedstawicielami firm i działów rekrutacyjnych na temat specyfiki pracy w ich firmach, wypytać o dokumenty potrzebne przy rekrutacji, wymagania pracodawców wobec kandydatów, zdania jakie mogą wykonywać nowi pracownicy. Do dyspozycji studentów i absolwentów będą też doradcy zawodowi, doradcy ds. przedsiębiorczości, prawnicy i konsultanci, którzy od ręki podpowiedzą, jak poprawnie napisać CV. Spotkania są więc dobrą okazją do zebrania informacji o rynku pracy. Mogą ułatwić podejmowanie wyborów związanych ze ścieżką zawodową.

 

– Tym razem spotkania skierowane są przede wszystkim do studentów i absolwentów kierunków humanistycznych i społecznych – mówi Marta Piasecka, kierownik Biura Karier UW, które organizuje imprezę. – Rozdzieliliśmy oferty i prezentacje tak, aby pracodawcy mogli dotrzeć do konkretnej grupy studentów. I tak w marcu odbyły się spotkania na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki oraz na wydziałach Chemii i Biologii.

 

Warsztaty będą trwały od 13 do 15 maja, giełda ofert 13 i 15 maja w godz. 10-16.

 

Plan i tematy warsztatów oraz wskazówki dotyczące zapisów na nie znajdują się na stronie biurokarier.uw.edu.pl.