Na UW można się uczyć również w wakacje. Nie tylko studenci, ale każdy kto skończył 16 lat, może ten czas wykorzystać na naukę. Zapisy na kursy letnie UO trwają. Do wyboru jest jeszcze 50 zajęć.

 

Trwa ostatnia w tym roku akademickim rekrutacja na kursy prowadzone przez Uniwersytet Otwarty UW. Do wyboru zostało jeszcze 50 zajęć, spośród których 46 to intensywne kursy letnie. Podczas wakacji można podszkolić język, zdobyć nowe umiejętności przydatne w życiu zawodowym lub po prostu w ciekawy sposób spędzić czas. Większość zajęć, na które są jeszcze wolne miejsca rozpocznie się w czerwcu i lipcu.

 

Wciąż można zapisywać się na:

 

Katalog wszystkich kursów dostępny jest na stronie www.uo.uw.edu.pl. Aby zapisać się należy założyć konto słuchacza. Koszt kursu wynosi od 200 do 290 zł (za 30 godz. lekcyjnych).

 

Wykład na zamówienie

 

Zapisy na kursy UO uruchamiane są trzy razy w roku. Właśnie rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń od wykładowców, którzy poprowadzą zajęcia w pierwszym trymestrze roku akademickiego 2014/2015.

 

Swoją propozycję może wysłać każdy uniwersytecki doktorant, lektor, doktor czy profesor. Wystarczy mieć chęci i pomysł na poprowadzenie kursu. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 23 czerwca.

 

Forma i tematyka zajęć zależą jedynie od możliwości i pomysłowości wykładowcy. Mogą to być zwykłe wykłady, ćwiczenia, warsztaty, seminaria, laboratoria, zajęcia odbywające się w sali wykładowej, na powietrzu lub w hali sportowej.

 

Zgłoszenia