200-letnia historia UW jest pełna zaskakujących anegdot. Te znane i nieco mniej znane będzie można usłyszeć podczas wykładu na Uniwersytecie Otwartym.

Uniwersytet Warszawski 1 października oficjalnie rozpocznie obchody 200-lecia swojej działalności. O czym będzie wykład, którego tematyka związana jest z jubileuszem uczelni?

 

– Okazuje się, że godło Uniwersytetu Warszawskiego można znaleźć również na terenie zagranicznych uczelni m.in. w Australii. Przedstawienie uniwersyteckiego orła jest różne. Pojawia się w rzeźbie, malarstwie i na witrażach – zapowiada Adam Tyszkiewicz z Muzeum UW, który wygłosi wykład inauguracyjny. – Słuchacze dowiedzą się też kilku ciekawych faktów o gabinetach naukowych, które kiedyś znajdowały się na Uniwersytecie: zoologicznym, odlewów gipsowych i starożytnym. Ten ostatni dał podwaliny Muzeum Narodowego w Warszawie – zapowiada.

 

Inauguracja rozpocznie się 28 września o godz. 18.00 w budynku dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej przy Krakowskim Przedmieściu 26/28. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

 

Więcej informacji o wykładzie.