Zakończyły się wybory elektorów, czyli osób, które wyłonią nowego rektora uczelni. 3 marca Kolegium Elektorów zbierze się po raz pierwszy.

Zgodnie z uchwałą Uczelnianej Komisji Wyborczej, Kolegium Elektorów będzie liczyć 389 członków. W jego skład wejdą przedstawiciele wszystkich grup społeczności Uniwersytetu: nauczycieli akademickich oraz pracowników nieakademickich (łącznie 311 osób), studentów (73 osoby) i doktorantów (5 osób).

 

Wybory elektorów trwały do 17 lutego. 18 lutego Uczelniana Komisja wyborcza opublikowała nazwiska osób, które zostały wybrane.

 

Pierwsze posiedzenie Kolegium Elektorów odbędzie się 3 marca o godz. 16.30 w Auli im. Adama Mickiewicza (Auditorium Maximum). Podczas zebrania elektorzy wskażą kandydatów na rektora w głosowaniu indykacyjnym. Uczelniana Komisja Wyborcza skierowała do elektorów zaproszenie na pierwsze posiedzenie (pdf). O tym, kto będzie kierował uczelnią w latach 2020-2024, dowiemy się 22 kwietnia.

 

Więcej informacji o wyborach na UW (m.in. schemat wyborów i terminarz głosowania) na stronie: https://www.uw.edu.pl/wybory-2020-na-uw/.