18 września został otwarty Pawilon Welcome Point UW, dodatkowy punkt informacyjny dla studentów, doktorantów i pracowników zagranicznych. Punkt znajduje się na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu.

Welcome Point UW to punkt informacyjny, w którym zagraniczni studenci, doktoranci oraz pracownicy mogą uzyskać informacje dotyczące pobytu na Uniwersytecie Warszawskim.

Od 18 września otwarte jest dodatkowe biuro Welcome Point, tzw. Pawilon, który znajduje się na kampusie UW przy Krakowskim Przedmieściu, obok budynku Instytutu Kultury Polskiej. Tymczasowy punkt WP jest czynny do 13 października, w godzinach od 9.00 do 16.30, od poniedziałku do piątku. Z zespołem Welcome Point można również spotkać się online, codziennie między godz. 12.00 a 14.00.

– Welcome Point jest szczególnym miejscem dla wszystkich cudzoziemców przyjeżdżających na Uniwersytet. Zwracają się do nas nie tylko w sprawach dotyczących UW czy legalizacji pobytu, ale także różnych życiowych kwestiach, jak opieka zdrowotna, transport czy czas wolny. Od sześciu lat nieustannie rozwijamy nasze działania, odpowiadając na potrzeby naszych studentów i pracowników. Chcemy, żeby pawilon był jeszcze silniejszym sygnałem, że chcemy być blisko nich – mówi Katarzyna Basisty, koordynatorka Welcome Point UW (Biuro ds. Obsługi Kształcenia).  – W tym roku nasz zespół jest wyjątkowo wielokulturowy, bo pracują z nami studenci z Azerbejdżanu, Białorusi, Turcji, Uzbekistanu, Ukrainy i z Polski, którzy potrafią się porozumieć w aż piętnastu językach. Mówimy po polsku, angielsku, azerbejdżańsku, arabsku, białorusku, francusku, hiszpańsku, niemiecku, persku, portugalsku, rosyjsku, tadżycku, turecku, ukraińsku i uzbecku – dodaje.

Zespół Welcome Point wyjaśni zagranicznym studentom m.in. tajniki USOSa i pomoże zapisać się na zajęcia, a także wskaże drogę do właściwych biur. Istotnym aspektem działalności WP jest pomoc w legalizacji pobytu. Pracownicy nie tylko wyjaśnią zawiłości spraw urzędowych, ale także pomogą wypełnić dokumenty. Dzięki współpracy Welcome Point UW z innymi jednostkami uczelni odwiedzający Pawilon mogą uzyskać również informacje na temat np. stypendiów oraz różnych form wsparcia, jakie oferuje UW.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Welcome Point UW >>