21 marca zostanie otwarty Inkubator UW. Przez cały dzień można będzie zwiedzać przestrzenie laboratoryjne i warsztatowe. Oficjalna inauguracja rozpocznie się o godz. 14.00.

Inkubator UW to wsparcie ekspertów, indywidualny mentoring zespołów, szkolenia i warsztaty, a także przestrzeń, w której można będzie pracować. Inkubator zapewni pomoc z zakresu pozyskiwania dotacji dla przedsiębiorstw, prawa, promocji, marketingu, sprzedaży, zarządzania zespołem oraz organizacji produkcji. Korzystać z niego będą mogli studenci, doktoranci i pracownicy UW, niezależnie od dziedziny wiedzy, którą reprezentują.

 

Przebieg dnia

O godz. 10.00 przestrzeń inkubatora w budynku Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW na kampusie Ochota (ul. Żwirki i Wigury 101) zostanie otwarta dla studentów.

 

O 12.30 w auli A odbędzie się prezentacja procesu patentowego na UW oraz kilku spółek spin-off, które powstały na Uniwersytecie. O tym, czym się zajmują i jak wyglądała ich droga do założenia firmy, opowiedzą przedstawiciele spółek: RDLS, tworzącej wynalazki z zakresu bioremediacji i biodegradacji, a także zajmującej się monitoringiem środowiskowym; GeoPulse prowadząca satelitarny monitoring upraw oraz Warsaw Genomics, w której naukowcy opracowują czułe testy genetyczne, pozwalające np. stwierdzić prawdopodobieństwo wystąpienia określonego rodzaju nowotworu u konkretnej osoby.

 

Oficjalna inauguracja odbędzie się o godz. 14.00 w auli A+B. Podczas uroczystości głos zabiorą prof. Marcin Pałys, rektor UW; Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy; dr n. med. Michał Kurzelewski, dyrektor medyczny Pfizer Polska, pierwszego partnera Inkubatora, oraz Jacek Sztolcman, kierownik Inkubatora UW.

 

O godz. 14.30 będzie też możliwość zwiedzania przestrzeni inkubatorowych i warsztatowych, gdzie zaprezentują się zespoły, które z nich korzystają.