W Szkole Edukacji PAFW i UW do 31 lipca trwają zapisy na studia w roku 2017/2018. To propozycja dla absolwentów filologii polskiej i matematyki oraz czynnych nauczycieli.

Większość miejsc w Szkole Edukacji PAFW i UW została już obsadzona. W nowym roku studiować tam będą m.in. absolwenci Uniwersytetu Warszawskiego. Na studia w SE aplikować mogą osoby, które chcą poznać nowe metody pracy, zdobyć kompetencje wychowawcze albo odświeżyć warsztat nauczycielski. Studia trwają rok, są podyplomowe, ale odbywają się w trybie dziennym. Studenci mają 320 godzin praktyk w szkołach i zajęcia akademickie. W roku 2017/2018 studia są bezpłatne, a studenci mogą ubiegać się o przyznanie stypendium.

 

Z trzeciego sektora do szkoły

Magdalena Nosal skończyła na UW muzykologię i polonistykę. Przez 16 lat współpracowała z organizacjami pożytku publicznego. Teraz świadomie przygotowuję się do przekwalifikowania. – W studiach w SE widzę szansę zostania nauczycielem, którego sama chciałabym spotkać jako młody człowiek – mówi Magdalena Nosal. –  Najlepszych pedagogów, prawdziwych nauczycieli spotkałam dopiero na swoich studiach muzykologicznych i polonistycznych. To wtedy przestałam być uczniem ze szkolnej ławki, a stałam się partnerem niezbędnym i chcianym. Spotkałam osoby, które do dzisiaj są mi mentorami, którzy pokazali mi czym jest nauka, jak fascynującą podróżą potrafi być  – dodaje.

 

Nowe metody nauczania

Na studia do Szkoły Edukacji dostał się też Piotr Gracjasz, matematyk z dwuletnim stażem pracy. Studiował matematykę na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, teraz doktoryzuje się na tej samej uczelni. Mimo że skończył specjalizację nauczycielską nie czuł się w pełni przygotowany do wykonywania zawodu.

 

– Ukończenie studiów II stopnia nie spowodowało, że poczułem pełną satysfakcję oraz świadomość doskonałych kompetencji w zawodzie nauczyciela. Już pierwszy kontakt z pracą zawodową uświadomił mi, że mój warsztat oraz umiejętności dydaktyczne pozostawiają jeszcze wiele do życzenia – mówi Piotr Gracjasz. – Chciałbym poznać oraz próbować zaadaptować w polskich szkołach nowoczesne, sprawdzone metody nauczania. Uważam, że studia w Szkole Edukacji będą doskonałą okazją do poszerzenia własnych kompetencji – dodaje.

 

Chcę zostać nauczycielem

Proces rekrutacji pomyślnie przeszła Elżbieta Lewak ze Lwowa. Studia licencjackie i magisterskie z filologii polskiej ukończyła na UW, obecnie doktoryzuje się na Wydziale „Artes Liberales” UW. Angażuje się w przedsięwzięcia kulturalne, gra, reżyseruje, prowadzi warsztaty teatralne. Zawodowo pracowała jako konferansjerka, dziennikarka telewizyjna, korektorka, redaktorka i tłumaczka.

 

– Problem w tym, że serca nie da się oszukać. Po pracy wciąż wracałam do zespołów teatralnych, w których przez wiele lat się rozwijałam jako człowiek. Chcę zostać nauczycielem, chcę zostać pedagogiem. Chcę wiedzieć, jak pracować z młodymi ludźmi, by za pomocą literatury, języka, teatru opowiedzieć im o świecie i pozwolić im zrozumieć siebie samych. Dlatego zgłosiłam się do Szkoły Edukacji – mówi Elżbieta Lewak.

Zapisy na studia w Szkole Edukacji trwają do 31 lipca. Rekrutacja prowadzona jest poprzez stronę internetową SE